CRYSTAL PALACE TRIATHLON - 31 MAY 2009
TRISTART
Race No Race briefing Start time First name Family name Gender Club
1 07:50 08:10 Alexander Anckarman Male  
2 07:50 08:10 Alexander Cahill Male Bromley Swimming Club
3 07:50 08:10 Jay Chitnavis Male Crystal Palace Triathletes
4 07:50 08:10 Alice Forster Female  
5 07:50 08:10 Louis Grieves Male  
6 07:50 08:10 Luc Hoolahan Male Crystal Palace Triathletes
7 07:50 08:10 Grace Hussey Female  
8 07:50 08:10 Mali Jenkins Female  
9 07:50 08:10 James Lewis Male Thames Turbo Triathlon Club
10 07:50 08:10 Ruby Penney Female Thames Turbo Triathlon Club
11 07:50 08:10 Jamie Prankard Male  
12 07:50 08:10 Kaiya Rai Female  
13 07:50 08:10 Adam Ramsbotham Male  
14 07:50 08:10 Abi Roach Penn Female  
15 07:50 08:10 Mannie Rosie Female  
16 07:50 08:10 Joseph Thomson Male Thames Turbo
17 07:50 08:10 Freya Thomson Female Thames Turbo Triathlon Club
18 07:50 08:10 Marina Tricks Female  
19 07:50 08:10 Ruby Wand Female Bexley Swimming Club
20 07:50 08:10 Rohan Withers Male 7th Camberwell Cubs
CRYSTAL PALACE TRIATHLON - 31 MAY 2009
TRISTAR 1
Race No Race briefing Start time First name Family name Gender Club
21 08:10 08:30 Anthony Anderson Male Thames Turbo Triathlon Club
22 08:10 08:30 Lydia Arden Female Thames Turbo Triathlon Club
23 08:10 08:30 Benjamin Boardman Male  
24 08:10 08:30 Sarah Brunsberg Female  
25 08:10 08:30 Cameron Chisholm Male Thames Turbo Triathlon Club
26 08:10 08:30 Phoebe Cooper Female David Lloyds
27 08:10 08:30 Ellen Cowland Female  
28 08:10 08:30 Siana Dennis Female Thames Turbo Triathlon Club
29 08:10 08:30 Sumer Eaglestone Female Crystal Palace Triathletes
30 08:10 08:30 Joshua Eves Male  
31 08:10 08:30 Madeleine Forster Female  
32 08:10 08:30 Joseph Gardner-White Male  
33 08:10 08:30 Samuel Gaster Male  
34 08:10 08:30 Rowena Guildford Female Thames Turbo
35 08:10 08:30 Cameron Hancock Male  
36 08:10 08:30 Nicholas Hawkins Male Jetstream Tri Club
37 08:10 08:30 Elle Horsman Female Crystal Palace Triathletes
38 08:10 08:30 Harry Horsman Male Crystal Palace Triathletes
39 08:10 08:30 Dominic King Male  
40 08:10 08:30 Ciara Lewis Female Thames Turbo Triathlon Club
41 08:10 08:30 Bradley Mcauley-Kinchin Male  
42 08:10 08:30 Abigail Morris Female Crystal Palace Triathletes
43 08:10 08:30 Sofia Napolitano-Jones Female  
44 08:10 08:30 Tabitha Nutt Female Optima
45 08:10 08:30 Rachel Padwick Female Amersham Tristars
46 08:10 08:30 Duncan Ramsbotham Male  
47 08:10 08:30 Jake Rawlings Male  
48 08:10 08:30 Hannah Riley Female 7th Camberwell Dulwich Cubs
49 08:10 08:30 Mia Roach Penn Female  
50 08:10 08:30 Daniel Shew Male Striders of Croydon
51 08:10 08:30 Alex Stevenson Male  
52 08:10 08:30 Sam Thomas Male Crystal Palace Triathletes
53 08:10 08:30 Caitlin Thomson Female  
54 08:10 08:30 Annabelle Underdown Female  
55 08:10 08:30 James Wakefield Male  
56 08:10 08:30 Matthieu Weiss Male  
57 08:10 08:30 Sammy Williams Male Camden Junior Tri
58 08:10 08:30 Natalie Winder Female  
59 08:10 08:30 Emma Wolfendale Female Thames Turbo Triathlon Club
142 08:10 08:30 Emma Howell Male 7th Camberwell Cubs & Scouts
CRYSTAL PALACE TRIATHLON - 31 MAY 2009
TRISTAR 2
Race No Race briefing Start time First name Family name Gender Club
60 08:45 09:00 Dylan Adkinson Male Tri Condor
61 08:45 09:00 Juliette Allen Female  
62 08:45 09:00 Johnnie Baggs Male Crystal Palace Triathletes
63 08:45 09:00 Sarah Bosley Female SFACC
64 08:45 09:00 Ryan Bottono Male  
65 08:45 09:00 Rebecca Brunsberg Female  
66 08:45 09:00 Isobel Chant Female Thames Turbo
67 08:45 09:00 Charlotte Davies Female Optima Racing Team
68 08:45 09:00 Holly Dixon Female  
69 08:45 09:00 Louis Duncan Male  
70 08:45 09:00 Adam Efrat Male Crystal Palace Triathletes
71 08:45 09:00 Nathan Eves Male  
72 08:45 09:00 Madeleine Frame Female Thames Turbo Triathlon Club
73 08:45 09:00 Marcus Francis Male Optima
74 08:45 09:00 Joseph Gaster Male  
75 08:45 09:00 Joanna Guildford Female Thames Turbo
76 08:45 09:00 Oscar Harman Male  
77 08:45 09:00 Josh Hickman Male  
78 08:45 09:00 Alice Hoolahan Female Crystal Palace Triathletes
79 08:45 09:00 Peter Jamieson Male 7th Camberwell Scouts
80 08:45 09:00 Hannah Kane Female East Essex Triathlon Club
81 08:45 09:00 Louis Lord Male Crystal Palace Triathletes
82 08:45 09:00 Kirsten Lynch Female East Essex Triathlon Club
83 08:45 09:00 Kieron Mcauley-Kinchin Male  
84 08:45 09:00 Oscar Howell Male 7th Camberwell Cubs & Scouts
85 08:45 09:00 Zoe Nicholls Female  
86 08:45 09:00 Jeremy Nockels Male  
87 08:45 09:00 Jessica Norris Female  
88 08:45 09:00 Madeleine Nutt Female Optima
89 08:45 09:00 Dominic O'Hearn Male Leander SC
90 08:45 09:00 Morris Pusey Male Crystal Palace Triathletes
91 08:45 09:00 Matthew Riley Male 7th Camberwell Dulwich Scouts
92 08:45 09:00 Alexander Ringo Male  
93 08:45 09:00 Hannah Shean Female East Essex Tri
94 08:45 09:00 Brogan Smith Female East Essex Triathlon Club
95 08:45 09:00 Louis Spurgin Male  
96 08:45 09:00 Alec Thomson Male Thames Turbo Triathlon Club
97 08:45 09:00 Travis Wand Male Bexley Swimming Club
98 08:45 09:00 Byron Withers Male 7th Camberwell Scouts
99 08:45 09:00 Clare Wolfendale Female Thames Turbo Triathlon Club
100 08:45 09:00 Alexander Yee Male Crystal Palace Triathletes
CRYSTAL PALACE TRIATHLON - 31 MAY 2009
TRISTAR 3
Race No Race briefing Start time First name Family name Gender Club
101 09:40 10:00 James Allan Male Crystal Palace Triathletes
102 09:40 10:00 Charlotte Allen Female  
103 09:40 10:00 Armanni Antoine-Chagar Female Swim4Tri & Walthamstow Tritons
104 09:40 10:00 Cheyenne Antoine-Chagar Male Swim4Tri & Walthamstow Tritons
105 09:40 10:00 Abigail Arden Female Thames Turbo
106 09:40 10:00 Flora Bettles-Lake Female  
107 09:40 10:00 Abigail Brown Female East Essex Triathlon Club
108 09:40 10:00 Alice Clemens Female Thames Turbo
109 09:40 10:00 Sophie Edwardson Female Jetstream tri club
110 09:40 10:00 Cameron Foreman Male  
111 09:40 10:00 Peter Frame Male Thames Turbo
112 09:40 10:00 Jamie Francis Male Optima
113 09:40 10:00 Joe Goodall Male Thames Turbo Triathlon Club
114 09:40 10:00 Samuel Goss Male  
115 09:40 10:00 Lewis Hawkins Male Jetstream Tri Club
116 09:40 10:00 Harriet Hollis Female Jetstream Tri Club
117 09:40 10:00 Hywel Jones Male  
118 09:40 10:00 Matt Kane Male East Essex Triathlon Club
119 09:40 10:00 Jacob Marshall-Grint Male Tri -Anglia
120 09:40 10:00 Luke Penney Male Thames Turbo Triathlon Club
121 09:40 10:00 Ollie Penney Male Thames Turbo Triathlon Club
122 09:40 10:00 Nicolas Raffel Male  
123 09:40 10:00 Andrew Rogers Male Crystal Palace Triathletes
124 09:40 10:00 Alex Rowe Male Thames Turbo Triathlon Club
125 09:40 10:00 Greta Sharp Female  
126 09:40 10:00 Ellie Jade Smith Female East Essex Triathlon Club
127 09:40 10:00 Ewen Stevenson Male  
128 09:40 10:00 Ben Thomas Male  
129 09:40 10:00 Emily Wilkins Female Tri Sport Epping
  CRYSTAL PALACE TRIATHLON - 31 MAY 2009
  YOUTHS
Race No Race briefing Start time First name Family name Gender Club
129 09:40 10:10 Andrew Argenziano Male  
130 09:40 10:10 Christopher Atkins Male Swim4Tri & Walthamstow Tritons
131 09:40 10:10 Luke Bottono Male  
132 09:40 10:10 Abigail Frame Female Thames Turbo Triathlon Club
133 09:40 10:10 Jamie Hayhurst Male Camden Triathlon Club (Jnr)
134 09:40 10:10 Josh Kenway Male Camden Triathlon Club (Jnr)
135 09:40 10:10 Joe Kidson Male Crystal Palace Triathletes
136 09:40 10:10 Daniela Raffel Female  
137 09:40 10:10 Pavan Rooprai Male Thames Turbo Triathlon Club
138 09:40 10:10 Jack Spence Male Jetstream Tri Club
139 09:40 10:10 Victoria Strutt Female Optima Racing Team
140 09:40 10:10 Maria Vila de Mucha Female Optima Racing Team
141 09:40 10:10 Charlotte Williams Female Optima Racing Team